Odosobnienie 14-17 kwietnia 2024 w Oddechowie

🌿Zapraszamy Cię do Oddechowa na 3-dniowe odosobnienie medytacyjne, które poprowadzi Piotr Jagodziński. Podzieli się swoim doświadczeniem na temat medytacji – tak, aby zdobytą wiedzę można było przełożyć na codzienne życie. 3-dni w ciszy i skupieniu, blisko natury.

🌿Odosobnienie odbędzie się w duchu tradycji wczesnego buddyzmu (theravāda). Słowo „theravāda” dosłownie znaczy „doktryna Starszych”. Jest to najdłużej istniejąca szkoła buddyzmu, jedyna, która dotrwała do dzisiejszych czasów spośród wczesnych szkół buddyjskich. Nauki oparte są na Tipiṭace, kanonie pāḷijskim – najwcześniejszych tekstach nauczania Buddhy. Uczestnicy odosobnienia będą praktykować między innymi medytację uważności oddechu – ānāpānasati, a także medytację miłującej dobroci – mettę.


💫KOSZT
Aby zagwarantować sobie miejsce, prosimy o dokonanie wpłaty na rzecz ośrodka medytacyjno-rozwojowego “Oddechowo”, należącego do Fundacji Borzymy, która jest organizatorem Odosobnienia.

💫Opłata całościowa (regularna) to 980 zł i pokrywa ona koszty zakwaterowania oraz wyżywienia w ośrodku.

Możesz już teraz dokonać wpłaty pełnej kwoty lub wpłacić zadatek w wysokości 500 zł, a uiszczenie pozostałej kwoty dokonać do 10 dni przed rozpoczęciem Odosobnienia (czyli do 04.04.2024)

UWAGA!

✅KOSZT 980 zł – opłata pokrywa koszty zakwaterowania oraz wyżywienia w ośrodku medytacyjno-rozwojowym “Oddechowo”, należącym do Fundacji Borzymy, organizatora Odosobnienia

✅920 zł – opłata za zakwaterowanie oraz wyżywienie dla osób, które rezygnują z kolacji (Odosobnienie wg 8 wskazań)

✅500 zł – jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, jesteś w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a udział w Odosobnieniu może znacząco wpłynąć na jakość Twojego życia – zaznacz w ankiecie prośbę o dofinansowanie. Fundacja Theravada wspiera osoby potrzebujące pomocy finansowej, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W wybranych przypadkach będzie pokrywała część kosztów związanych z Odosobnieniem. Osoby, które wspierają fundację “Theravada” na patronite, zarówno dla projektu Sasana.pl (https://patronite.pl/SasanaPL) oraz projektu Theravada.pl (https://patronite.pl/TheravadaPL) mają możliwość ze skorzystania z tego wsparcia finansowego, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

✅Dopłata do diety bezglutenowej – 45 zł (15 zł/doba).

💫Pamiętaj, że zadatek jest bezzwrotny. Jeśli do 30 dni przed Odosobnieniem zgłosisz swoją nieobecność, zwrócimy Ci 50 % kwoty zadatku. W przypadku anulowania rezerwacji w terminie krótszym niż 30 dni przed planowaną datą rozpoczęcia Odosobnienia, zadatek nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji w trakcie trwania pobytu, Ośrodek nie zwraca opłaty za pobyt.

💫Pamiętaj, że aby zakończyć proces rejestracji, należy dokonać wpłaty. Liczba miejsc jest ograniczona, a listę tworzymy na podstawie kolejności wpłat, dlatego zachęcamy Cię do zrobienia przelewu zaraz po otrzymaniu tego e-maila.

Dane do wpłaty:
Fundacja Borzymy
Al. Prof. Jana Nielubowicza 6
05-281 Borzymy
Bank Millennium
PL 04 1160 2202 0000 0005 3915 2534

W tytule wpłaty proszę wpisać datę Odosobnienia i ewentualnie numer NIP, jeśli potrzebna jest faktura Vat.

Ośrodek “Oddechowo” wystawia paragony od razu po wpłynięciu środków na konto — faktury niezgłoszone przy przelewie nie będą mogły zostać wystawione w późniejszym terminie.

👉REZERWACJA
Wszystkich zainteresowanych Odosobnieniem w Oddechowie ( 14-17.04.2024) zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.
✉️warsztaty.oddechowo@gmail.com
📞513 020 516
Ze względu na charakter Odosobnienia liczba miejsc jest ograniczona.

👉SZCZEGÓŁY
Prosimy o przyjazd do Ośrodka Oddechowo w dniu 14.04.2024 w godzinach 15:00-17:30.

W tych godzinach nastąpi rejestracja uczestników (po przyjeździe kieruj się do recepcji). Przyjedź na tyle wcześnie, by uwzględnić zapas czasu potrzebny na sprawy administracyjne.

Po rejestracji o godz. 18:00 zostanie podana kolacja, a po niej odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Odosobnienie kończy się 17.04.2024 o godz. 17:00. Następnie Oddechowo zaprosi na pożegnalny poczęstunek przed wyjazdem z ośrodka.

Pamiętaj, że biorąc udział w Odosobnieniu, decydujesz się być z nami przez cały czas jego trwania, od początku do końca.

Oto kilka najważniejszych zasad, których przestrzeganie jest dla nas ważne:

🌿Szlachetne milczenie/ szlachetna mowa:
Nie prowadzimy rozmów na sali medytacyjnej ani przy posiłkach.
Staramy się milczeć, a jak mówimy, to tylko słowa konieczne.
Telefony i inne urządzenia cyfrowe: Podczas odosobnienia nie korzystamy z telefonów komórkowych, laptopów i innych gadżetów rozpraszających naszą uważność. Telefony najlepiej wyłączyć lub ustawić na tryb samolotowy. W wyjątkowych sytuacjach możesz wyjść i zadzwonić poza ośrodkiem, wcześniej informując o tym prowadzącego odosobnienie. Zostaw swoim bliskim numer telefonu do ośrodka: +48 25 675 49 95, aby mogli się z nami skontaktować w nagłych sytuacjach.

🌿Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie będzie przydzielone każdemu podczas rejestracji, w oddzielnych budynkach dla mężczyzn i oddzielnych dla kobiet. Jeśli nie mieścisz się w tym spektrum, daj znać, byśmy mogli przydzielić Cię do odpowiedniego budynku/pokoju.

🌿Alkohol, tytoń i narkotyki:
Prosimy o powstrzymanie się od zażywania środków odurzających i narkotyków podczas całego odosobnienia.

🌿Odzież i upiększanie:
Uczestnicy powinni nosić wygodne i ciepłe ubrania zakrywające większą część ciała; o swobodnym kroju, nieobcisłe, nieprzezroczyste, zakrywające ramiona, brzuch i kolana.

🌿Makijaż i biżuteria nie są konieczne, jesteśmy wystarczająco piękni w sposób naturalny. Należy unikać używania mocno pachnących kosmetyków.

🌿Czytanie i pisanie:
Czytanie literatury czy prowadzenie pamiętnika podczas odosobnienia nie jest konieczne. Wszelkie książki najlepiej zostawić w domu.

Zapraszamy

Kiedy:

  • 14/04/2024 15:00

Link:

Gdzie:

 Ośrodek Medytacyjno-Rozwojowy Oddechowo, Al. Prof. Nielubowicza, Borzymy, Polska